Bläddra
Sökresultat för Rochelle Hassan... Rensa filter?

av:Rochelle Hassan

Kategorier: Barn och ungdom: skönlitteratur och sanna berättelser Barnböcker, ungdomsböcker och läromedel Skönlitteratur barn och ungdom: action och äventyr Skönlitteratur barn och ungdom: fantasy och magisk realism Skönlitteratur barn och ungdom: roliga berättelser
This sweeping middle grade fantasy debut by Rochelle Hassan follows Roda and Ignis, who embark on an adventure filled with magic and mystery—perfect for fans of Howl’s Moving Castle by Diana Wynne Jones. Roda isn’t afraid of the monsters that roam the wilds of the Aerlands. She’s safe…
Köp här

Isbn: 9780063054615

Utgivningsår:20751231

Utgivare: HarperCollins US

Mediatyp: BC